e-shop
Profesionální péče o nové i staré jizvy
20. 07. 2023

Maminka Jana a její příběh s Scarban C-Section

Jani, mohla byste nám popsat, jaký byl u vás důvod pro porod CS?

Psal se prosinec 2020, konkrétně Štědrý den, když to nečekaně přišlo. Byla jsem zrovna ve 27+2tt, když mě nečekaně přepadl eklamptický záchvat. Skupina lékařů naběhla ke mně do pokoje na oddělení rizikového těhotenství FN v Ostravě, kde jsem byla už týden hospitalizovaná kvůli vyššímu tlaku. Bylo okolo 22. hodiny, v televizi zrovna začínaly mé oblíbené Pelíšky, ale mě přepadla bolest v pravém rameni společně s pícháním pod žebry. Myslela jsem, že jsem se jen přejedla dvojité štědrovečerní večeře, tak jsem šla za sestrou, aby mi dala aspoň kousek paralenu od bolesti. Přiběhla s tlakoměrem, po změření jí obočí vystřelilo vysoko do vlasů. Odběhla z pokoje, a když se vrátila zpátky, nesla mi dva léky, kterým jsem přezdívala „turbo“. To už jsem si říkala, že se něco děje. Pak už jsem ani nevnímala čas, ale ráno kolem půl druhé (to už bylo 25.12.) přišel lékař, že musíme akutně na sál a těhotenství přerušit. Nezbylo mi než souhlasit, ale měla jsem o dcerku strach. Začátek sedmého měsíce, to je přece šílené. Nebyla možnost porodit přirozeně, ani CS pod lokální anestezií vzhledem ke skutečně astronomicky vysokému tlaku. Takže celková narkóza a akutní CS, po kterém mi zůstala poměrně výrazná jizva.

Jak jste o čerstvou jizvu pečovala?

I přes veškerou péči, která mi byla sdělena po propuštění z porodnice, jemné tlakové masáži a domlouvání se neztratila tak, jak mi bylo slibováno. Smířila jsem se s tím, ostatně není to moje první (a asi ani ne poslední) jizva na těle.

Jak jste svou jizvu vnímala?

Každou svou jizvu beru jako životní zážitek, připomínku toho, že ta cesta občas zanechá stopy. Jizva byla ale i po dvou letech stále vystouplá a opět zarudlá.

Jak jste se dozvěděla o možnosti léčby jizvy pomocí Scarban C-Section?

Můj známý přišel s tím, že prý existuje řešení Scarban C-Section – silikonová náplast, která jizvu hojí. Náplast se sice prodává všude ve světě, ale v té době to byla na českém trhu úplná novinka. Upozornil mě ale předem, že to není záležitost na týden, ani na měsíc, ale třeba na půl roku až rok. Řekla jsem si, že nemám co ztratit, maximálně tak nevzhlednou jizvu 😊 Šla jsem do toho.

Jak léčba jizvy postupovala?

Balení Scarban C-Section jsem dostala téměř dva roky po sekci, konkrétně 13.12.2023 jsem náplast poprvé otevřela a aplikovala na jizvu. Bylo to až překvapivě snadné, prosté. Náplast byla v krabici společně i s čistícím gelem, českým návodem i cizojazyčným. Pořídila jsem fotky a poctivě každý den večer sundávala, omývala čistícím gelem a sušila dle návodu, abych pak na druhý den ráno opět náplast aplikovala na suchou, očištěnou a odmaštěnou jizvu. Nosila jsem ji každý den 10-12 hodin. Výjimkou bylo cvičení a plavání, to jsem náplast nechávala doma. Po 2 měsících nošení však vrchní barevná nelepivá strana náplasti mírně popraskala, ale spodní hojivá vrstva zůstala neporušená. Ale to byla za mne OK.

Jaké jste pozorovala výsledky?

Už po měsíci každodenního používání jsem viděla první drobné výsledky. Kraje jizvy se začaly ztrácet! Celkově mi přišla jizva hladší na dotek. Druhý měsíc používání přinesl další drobné výsledky. Jizva se od krajů postupně ztrácí a není ani tak vystouplá. Hlavně nesvědí, je hladká a věřím, že za dalších 6 měsíců už bude jizva podstatně méně vidět. Za rok už zůstane jen vybledlá vzpomínka na tu divokou vánoční jízdu, která mě před dvěma lety potkala.

Doporučila byste náplast Scarban C-Section Vaší kamarádce?

Pokud bych měla absolvovat znovu CS, tak náplast bude mojí první volba! Opravdu to za to stojí a výsledky jsou opravdu viditelné.

 

 

Jana, věk 35 let, maminka dnes 2,5 leté holčičky