e-shop
Profesionální ošetření nových i starých jizev

Zkušenosti pacientů s R1 a R2

Produkty WATER JEL R1 a R2 byly přímým předchůdcem Radiaderm R1 a R2, jak funkcí tak složením. Prostředky R1 a R2 pod obchodní značkou WATER JEL byly baleny v malých sáčcích na jedno použití.


Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s produkty WATER JEL R1 a R2.

Ve 43 letech mi byl indikován nádor v prsu. Po operaci jsem nastoupila na radioterapii. Již před první dávkou (celkem jich bylo 33) mi lékaři sdělili, že vzhledem k mému velkému poprsí, bude léčba dosti bolestivá. Kůže pod prsem se mi jistě zapaří a sleze. Ale budu to muset vydržet, protože na to není žádný přípravek. Cirka po 17 dávkách záření mi opravdu začala kůže červenat a odlupovat se. Rada lékařů – podkládat plenkou, větrat a mazat fialovou vodičkou, nic jiného na to není.  S každou další dávkou to bylo horší a horší. Každý pohyb byl velmi bolestivý, i slabý proud tekoucí vody při sprchování byl peklo, v noci mě vzbudilo každé pohnutí tělem. Ze zoufalství jsem vyzkoušela různé mastičky, zásypy a babské rady. Nezabíralo opravdu nic. Chyběli mi 3 poslední dávky ozáření, když jsem objevila stránky  www.vava.eu. Zde jsem našla právě produkty WATER JEL R1 chladící gel, který chrání pokožku v průběhu terapie a R2, zklidňující emulzi, která zklidňuje poškozenou pokožku po radioterapii. Musím to vyzkoušet! Zásilka mi přišla druhý den po objednání. Gel jsem používala dle návodu a bylo to neuvěřitelné. Po každém namazání přišla velká úleva. Za pár dní se kůže přestala loupat, puchýře pomalu mizely.  Bolest ustupovala.

Za týden se kůže začala obnovovat. Dorůstala skoro před očima. Po 14 dnech užívání jsem se vrátila k běžným činnostem. Na kontrole u lékaře jsem začala o Water Jelu vyprávět – ano my ho známe, ale je dražší a tak ho pacientům nenabízíme. VĚŘTE NENÍ!!!! Kdybych WATER JEL objevila na začátku radioterapie nemusela jsem zažít toto trápení.

Iva Hynková

po aplikaci R1 a R2

před aplikací

 


Dobrý den,

Od února roku 2012 je ze mě onkologický pacient a ráda bych se podělila o dobrou zkušenost s dvousložkovým preparátem, který mi pomohl při léčbě následků popálenin 1. a 2. stupně, které jsem utrpěla v důsledku nutné radioterapie po operaci karcinomu prsu. Je pravdou, že ještě před zahájením léčby radiací jsem byla poučena prostřednictvím letáku onkologického oddělení o možných komplikacích této formy léčby a dokonce jsem podepsala, že jsem dala s léčbou tzv. informovaný souhlas. Podcenila jsem situaci a po absolvování chemoterapie a operativního vyjmutí nádoru jsem se mylně domnívala, že poslední fáze léčby je skutečně jenom „terapie“ na pět minut denně a nejmenovaná dětská mast či řapík lékařský jsou dostatečnými prostředky, které zabrání dalším nepříjemnostem spojeným s dlouhodobou léčbou mé nemoci. Bohužel, po absolvování necelé poloviny předepsaných dávek radiací jsem zjistila, jak jsem se tentokrát mýlila v odhadu reakce mého těla na tuto poslední fázi léčby. Pleť v oblasti, která byla denně ozařována mi nejdříve zčervenala, po té byla krvavě rudá a nakonec se vyskytly drobné puchýřky. Už jsem začala chápat, proč někteří pacienti, kterým byla zřejmě ozařována hlava či krk, mají na sobě krvavé strupy. Požádala jsem tedy o radu, jak mám postupovat a dozvěděla jsem se, že si mám pomoci odvarem z řapíku lékařského, což jsem ovšem činila od počátku terapie. Mám štěstí, že mám přítelkyni lékařku, která pracuje na popáleninovém centru a ta mi poskytla úlevu ve formě gelu a emulze zn. WATER JEL R1 a R2. Obvykle říkám, že naši lékaři a lékařská věda jsou super, ale tentokrát to neplatilo tak úplně. Přípravek fungoval a mě se zdálo, že mám o jeho účinku určitě informovat na onkologii, aby si s ním mohli pomoci i jiní pacienti. Můj lékař mi sdělil, že ten „zázrak“ zná a že jej nedoporučují pacientům z toho důvodu, že je velmi drahý. Nelenila jsem a na internetu jsem začala hledat, zda je možné jej získat např. v nějakém e-shopu (z důvodu nemoci jsem se naučila tam nakupovat prakticky cokoliv) a zjistila jsem, že týdenní aplikace vyjde na cca 800 a 1000 Kč – což se mi vzhledem k bolesti, kterou jsem zažila nejevilo jako nepřiměřené. Mám několik přátel, které obdobná léčba čeká a vřele jsem jim preparát doporučila. Nepřišla jsem však na způsob, jak pomoci ostatním, což mě velice mrzelo.

Každý máme právo si pomoci ve své bolesti i na základě vlastního rozhodnutí, proto chci alespoň touto cestou potvrdit, že preparát speciálně vyvinutý jako prevence a léčba popálenin při radioterapii v mém případě okamžitě pomohl a podle názoru mé přítelkyně lékařky by pomohl ještě více, kdybych jej používala od začátku terapie. Chápu, že léčba onkologicky nemocných pacientů je i tak velice drahá, dokonce i to, že nemusí být vše hrazeno ze zdrojů zdravotního pojištění. Nechápu však důvod, proč pacientům nejsou v některých případech podávány informace, jaké doplňky stravy či přípravky by mohly jejich soužení ulehčit. Po celou dobu léčby jsem si obvykle vyhledávala podpůrné prostředky na internetu sama a s přehledem vstřebávala názor mého onkologa, že to neuškodí, i když se jedná zřejmě o „placebo“. V případě doplňků stravy, Ovosanu, Wobenzymu či podobných preparátů, které jsem se souhlasem mého lékaře požívala,  nedokážu posoudit, zda mi skutečně pomáhaly. V případě léčby popálenin byl však efekt jednoznačný. Máte-li před sebou radioterapii nebo již cítíte její následky, s klidným svědomím Vám doporučuji: vyzkoušejte WATER JEL R1 a R2 a sdělte, prosím, i ostatním, zda pomoc byla účinná. Je zbytečné trpět víc než je nutné.

 

Přeji úspěšnou léčbu a krásný den. Ing. Eva Šmejkalová, Most

 


Zdravím všechny ženy,

které se potýkají s problémem prsu, jako já. Chci se podělit o zkušenost s gelem a mastičkou Water Jel. Když mne čekalo ozařování, hledala jsem zkušenosti různých pacientek, co se týká ošetřování ozařované kůže. Jsou různá doporučení. Nakonec jsem se přiklonila ke gelu Water Jel. Mám velmi citlivou pokožku, a i sluníčko mne okamžitě spálí.

Za první dva dny ozařování mi hrudník zrudnul tak, že se lékař obával komplikací. Na zádech jsem byla až fialovočervená. Toto zbarvení mi vydrželo po dobu 8 týdnů, pak začalo rychle mizet a nyní není po zčervenání ani památky. První týden ozařování jsem se poctivě mazala dle návodu. Žádné pálení jsem necítila. Pak byl výpadek na 5 dní, kdy se ozářka nekonala. Myslela jsem si, že není třeba mazat tak často, jak se píše, když nechodím na radioterapii, a tak jsem polevila, mazala se jen 2x denně a chladicí gel nedávala. Chyba.

Nastal druhý týden ozařování. Dámy, po 5ti denní pauze, kdy se radioterapie nekonala, pálení bylo dost cítit. Doma jsem najela okamžitě na pravidelné mazání podle návodu. Musím podotknout, že chladicí gel je velmi účinný. Druhý den druhého týdne ozařování jsem pálení skoro necítila a další dny až do konce ozářek mne nic nepálilo. Kůže vypada dost hrozivě vepředu i vzadu, avšak žádná suchá místa, žádné popraskání. Na dotek byla kůže citlivá, avšak jinak v pořádku.

Water Jelem jsem se natírala ještě 10 dní po ozářkách. Nyní jsem měsíc po radioterapii, a kromě citlivé kůže na dotek/oblečení, nic necítím (pálení), a kůže je již bledá. Ovšem stále něčím postižená místa natírám, aby byla kůže nadále vláčná.

J. Procházková  Praha – Holešovice