e-shop
Profesionální péče o nové i staré jizvy

Radiaderm R1R2 – prevence a léčba radiační dermatitidy

„podpořte vaši pokožku když to potřebuje nejvíc…“

 

U onkologických pacientů se ozařování často používá jako součást léčby nádorů. Tento proces však může mít vedlejší účinky, mezi které patří radiační dermatitida.

Radiační dermatitida je stav, při kterém dochází k poškození pokožky v důsledku vystavení záření. Toto poškození může způsobit zarudnutí, bolest a citlivost pokožky, která může přetrvávat po dlouhou dobu.

Je důležité věnovat tomuto problému pozornost a správně ošetřovat postiženou pokožku tak, aby se minimalizovalo nepohodlí a urychlilo hojení.

 

Ozařování a vznik radiační dermatitidy

Ozařovaní pacienti čelí hned dvěma typům problémů s pokožkou:

1. Během ozařování

je vysoké riziko rozvoje radiační dermatitidy – pokožka je den ode dne křehčí, je zarudlá a svědí, bez cílené intenzivní ochrany pokožka praská a vzniknou otevřené rány. V nejtěžších případech se musí radioterapie ukončit předčasně.

2. Po ozařování

pokožka zůstává citlivá po dlouhou dobu měsíců, nebo v některých případech i let. I nadále pokožka potřebuje intenzívní hydratační péči, aby se regenerovala a překonala stres z ozařování.

 

Jak pomáhá Radiaderm R1R2 ozařované pokožce?

Dvoufázový systém Radiaderm R1+R2 chrání pokožku na dvakrát, ve chvílích kdy to nejvíce potřebuje.

Těsně po každém ozařování chladící gel R1 odebírá akumulovanou tepelnou energii z ozařované plochy a poskytuje namáhané pokožce úlevu a zklidnění.

V průběhu každého dne radiační terapie se postižené pokožka 3x denně a před spaním ošetří zklidňující emulzí R2. Účinná látka LACTOKINE pokožku účinně zklidňuje a navrací jí elasticitu.

Radiaderm účinně zpomaluje nástup nejvážnějšího vedlejšího účinku ozařování na pokožku – radiační dermatitida buď vůbec nevznikne anebo se zabrání vzniku nejvážnějších forem (stupeň 3 a 4).

Jaké jsou zkušenosti pacientů a odborníků s Radiadermem R1R2?

Odpovědi na nejčastější otázky a další informace najdete ZDE. Jinak nás neváhejte kontaktovat a věříme, že Vám dokážeme všechny další otázky zodpovědět.

Radiaderm je přímým nástupcem zdravotnického prostředku WaterJel R1R2, který byl v České republice oceňován pacienty i zdravotnickými profesionály. Jejich zkušenosti naleznete shrnuté v provedených vědeckých studií ZDE.

 

Proč vznikl Radiaderm R1R2 jako dvoufázový systém?

Radiaderm R1R2 byl vytvořen týmem specialistů s více než 30letými zkušenostmi ve vývoji produktů, které pomáhají s účinky na kůži po popáleninách způsobených teplem a párou.

​Jako přímý důsledek rozhovorů s lidmi, kteří podstupovali radioterapii a zažívali radiační dermatitidu, se tým zasvětil vývoji produktu, který pomáhá chránit pokožku před těmito reakcemi.

Radiaderm R1R2 je přímým pokračovatelem prostředků WATER JEL R1 a R2.

Zakoupíte na e-shopu